Bankové produkty

V dnešnej dobe už každý jeden človek vlastní svoj bankový účet. Niektorí ho majú zadarmo, iní musia platiť každý mesiac poplatok za jeho vedenie. Ku ktorým ľuďom patríte vy? Tým, čo si prečítali podmienky k účtu alebo k tým druhým?

 

online

 

Bankový účet

Je veľmi jednoduché založiť si svoj vlastný bankový účet. Dá sa to aj elektronicky pomocou naskenovania občianskeho preukazu z obidvoch strán. Pomocou biometrie si tak vedia banky overiť totožnosť aj bez návštevy pobočky. Bankový účet si tak založíte a nastavíte podľa svojich požiadaviek priamo z domu bez toho, aby ste sa museli prezliecť z pyžama. Dôležité je však si prečítať dôkladne všetky podmienky, keď si bankový účet zakladáte prostredníctvom internetu. Neposkytujte svoje osobné bankové údaje, ani údaje z platobnej karty nikomu cudziemu. Nevystavujte sa riziku podvodu. Prišli by ste o svoje úspory behom pár minút.

 

hypotéka

 

Sporiaci účet

Aj sporiaci účet si viete jednoducho založiť pomocou internetu. Stačí vám prístup do vášho bankového účtu, kde si daný sporiaci účet zriadite. V jednoduchosti je krása. Digitálny svet sa stále rozširuje a ponúka nové možnosti na takéto veci. Sporiť si môžete práve pomocou vytvoreného sporiaceho účtu z pohodlia domova. Sporiť si môžete aj inými spôsobmi. Babičky by vám povedali, že voľakedy sa sporilo do vankúša alebo do ponožky. Vtedy ešte neexistovali rôzne sporiace účty, kde za dlhodobé sporenie môžete od banky získať nejaké tie peniažky k dobru. Sú aj rôzne iné produkty a služby, ktoré banky poskytujú. Môžete ich využívať, no aj nemusíte. Je to len na vás. Vy sa rozhodujete o svojich financiách, ako s nimi naložíte alebo kde ich použijete. Pomocou banky si môžete zriadiť aj hypotekárny úver. Tiež je to možné aj online, ale budete potrebovať aj priamo podpisovať papiere a dokumenty priamo na pobočke banky.