Druhy kosačiek

Veľmi obľúbeným a používaným elektrickým spotrebičov v každej jednej záhrade je kosačka. Kosačiek poznáme veľmi veľa a je nutné si vybrať presne takú, aká vám bude najviac pasovať k rozlohe vášho pozemku. Na menší pozemok vám postačí kosačky menších rozmerov, ktorá bude aj ľahšia na vykonávanie pravidelného kosenia. Veľké pozemky by ste s malou kosačkou veľmi dlho kosili, pre to vám odporúčam vybrať si kosačku, ktorá dokáže naraz pokosiť omnoho širšiu plohu trávy. Aké kosačky poznáte? Existujú rôzne druhy kosačiek, napríklad vretenové, bubnové alebo rotačné. Vretenové sa členia na ručné alebo motorové.

záhrada

Tie rotačné môžu byť elektrické, benzínové, robotické, akumulátorové kosačky alebo traktorové kosačky. Taktiež poznáme ešte cepové alebo lištové kosačky. Na kosenie nízkych trávnikov sa používajú rotujúce kosačky, napríklad aj s turbo systémom, ktorý pomáha dvíhať trávu prúdom vzduchu. Zabezpečuje to rovnomerný rez a aj kvalitnejšie kosenie. Ponúka zber pokosenej trávy do zberného koša. Kosačkami, ktoré sú nožové koste len suchú trávu. Motorové kosačky sa používajú na kosenie väčších plôch napríklad aj na zle dostupnom teréne alebo komplikovanom teréne. Tie výkonnejšie sú poháňané štvortaktným motorm. Ručné motorové kosačky sú zväčša poháňané dvojtaktným motorom, ktorý je ľahší.

tráva

Doteraz sa používali kosačky s káblom, no už vymysleli aj kosačky na batériový pohon. S takýmito kosačkami môžete kosiť aj vyše hodiny. Sú ale ťažšie a batériu musíte neustále dobíjať. Na kosenie okrajov trávnikov, skaliekči okrajov cestičiek použite akumulátorové nožnice na trávu. Vydržia vám aj hodinu, no potom ich musíte nabiť. Kosenie trávnika patrí ku každému jednému rodinnému domu. Ak vlastníte väčší pozemok, budete využívať väčšie kosačky, ak menší, tak vám postačí aj menšia ľahšia kosačka. Choďte do obchodu so záhradnou technikou a vyberte si kosačku, ktorá sa vám zíde a bude pre vás ideálna.