Oblečenie nevyhadzujte

Oblečenie je jednou z najviac nakupovaných vecí. Možno je to dané módnymi vlnami a možno ľahkou dostupnosťou tohto tovaru. Prečo ale oblečenie šetriť? Oblečenie je tovar nekonečných možností, farieb a tvarov. Na každú sezónu zháňame niečo nové. Máme plné šatníky, no napriek tomu cítime potrebu nákupu stále nového oblečenia. Všimli ste si, že v niektorých krajinách sú ich obyvatelia zahltený naším oblečením? Oceány neustále vyplavujú tony použitého oblečenia. Toto ale vôbec nevyzerá, ako zničené… Aj preto by sme sa mali rozhodnúť či naše oblečenie musíme neustále meniť za nové.

deti sa ľahko ušpinia

Najnovším riešením ekologicky uvedomelých žien je vytváranie takzvaných re-predajných skupín. V týchto skupinách si môžete šaty medzi sebou vymieňať alebo kupovať za minimálne ceny. Okrem úspory peňazí, šetríme takýmto predajom a nákupom oblečenia aj našu planétu. Niektorý tvrdia, že šaty sú zničené… Fľaky sú niekedy ťažko odstrániteľné a jednoduchšie, než čistiť škvrny je kúpiť nový kúsok. Bohužiaľ, je to tak. Často sú čistiace prostriedky na škvrny drahšie, ako kúpa samotného trička či nohavíc. Okrem toho väčšina čističov škvŕn je založená na látkach, ktoré sú vysoko agresívne a môžu znečistiť podzemné vody. Samy sme boli svedkom boľavých rúk a problémov s pokožkou pri používaní klasického čističa na fľaky. Povedali sme nikdy viac. Okrem bolesti sa dostavilo aj nepríjemné podráždenie a sčervenanie pokožky.

odstráňte škvrny a rozžiarte oblečenie

Nebojte sa ale čistiť fľaky na oblečení. Máme pre vás tip, ako vyčistíte aj tie zasušené škvrny od blata či trávy. Jednoducho a hlavne bezpečne. Na prírodnej báze a bez zbytočných agresívnych látok. Hovoríme o sóde bikarbóne na škvrny. Je to naozaj odskúšané. Rozžiariť a vyčistiť biele oblečenie môžete namočením v roztoku vody a sódy bikarbóny. Tá takto pôsobí aj pri uvoľňovaní nečistôt z oblečenia. Pri zmiešaní sódy s troškou vody môžeme aplikovať túto zmes aj priamo na škvrnu. Po určitom čase takto ošetrené oblečenie stačí hodiť do práčky a nechať oprať bežným programom. Ako vidíte, existujú aj lacné a jednoduché riešenia.