Všetko online

Už sme takí pohltení prácou online cez mobil alebo počítač, že zabúdame na reálny život. Denne si musíme dopisovať, komentovať, prezerať rôzne webové stránky a realita ide bokom. Všetko riešime pomocou online priestoru. Poznáme to zrejme všetci. Nonstop musíme mať pri sebe svoj mobil, kde máme celý život. Máme tam svoje fotografie, dokumenty, videá a aj pripojenie na internet a rôzne aplikácie. Už si nevieme predstaviť život bez mobilu a online priestoru. Keď niekto nevie niečo nájsť, internet mu v tom pomôže. Všetko nájde na internete. Či chce stiahnuť video, film, hudbu alebo len nejaké informácie.

 

notebook

 

Vo svete online je všetko možné. Pomocou internet bankingu si riešime platby, sporenie, platby za tovar, ktorý kupujeme pomocou rôznych webových stránok. Mnohí aj pracujú pomocou online webových stránok a zarábajú tak peniaze. Zabúdame, že život voľakedy nebol pomocou internetu a online priestoru. Bol to jednoduchý, no zároveň aj veľmi pekný život. Staré mamy by nám o tom vedeli rozprávať. Neexistovali počítače, mobily, tablety, notebooky či inteligentné hodiny. Dnes už má pri sebe takéto zariadenie každý jeden školák alebo študent.

 

mobil

 

Školáci využívajú online svet aj kvôli pomoci s učením. Hľadajú rôzne materiály, ktoré potrebujú na rôzne práce do školy. Nechodia do knižnice, všetko si vyhľadajú pomocou internetového pripojenia. Keď sa chceme vyrozprávať svojej kamarátke, stačí jej napísať pomocou sociálnych sietí. Nebol by osobný kontakt naozaj omnoho lepší? Videli by sme reakciu našej kamarátky a aj to, čo si o našich problémoch myslí. Pomocou chatovania nezistíme jej pocit alebo grimasu, ktorú urobí po prečítaní si našich problémov. Zabudli sme na to, ako vyzerá život bez online a internetového pripojenia. Doba sa mení a my sa meníme s ňou. Neviem, či to je k lepšiemu alebo k horšiemu. Mnoho potrebných vecí vieme vybaviť nie osobne, ale pomocou webových stránok.